Причард вкарва 21, Селтикс удържат късна атака от Кингс, за да удържат победа със 101-100
AP News | 2024-04-06 | 04:16:19

БОСТЪН (AP) — Пейтън Причард имаше 21 точки, включително пет тройки, а Бостън Селтикс удържаха късна атака да победи Сакраменто Кингс със 101-100 в петък вечерта.

Кристапс Порзингис добави 20 точки и 11 борби – вторият му пореден дабъл-дабъл – за да помогне на най-добрия отбор в НБА да спечели 12-ата си поредна победа у дома в един мач след като спечели предимството на домашния корт през целия плейоф. Те спечелиха 13 от последните си 15.

Де’Аарон Фокс имаше 40 точки за Кингс и отбеляза 26-футов удар напред с 27 секунди преди игра. Но след като резервата на Селтикс Ксавие Тилман върна Бостън напред, Фокс направи неправилен удар при скок – един от трите потенциални печеливши удара за Кингс в последните седем секунди, когато Селтикс оцеляха.

Домантас Сабонис добави 16 точки и 16 борби за Кингс, които загубиха четири от последните си шест, опитвайки се да избегнат място в турнира за игра.

Кралете намалиха четвъртия си дефицит от 19 точки до 99-97 след попадение на Фокс.

Колби Джоунс блокира скока на Причард при следващото притежание на Бостън, последван от тройка на Фокс, която дава първа преднина на Сакраменто от първата четвърт.

Късият му скок на Сам Хаузър беше блокиран от Кийгън Мъри при следващото притежание на Селтикс. Но Тилман успя да го овладее и да вкара, за да върне Бостън завинаги напред.

Кралете намалиха дефицита от 16 точки през първото полувреме до 54-50 до полувремето, но Селтикс ги превъзхождаха с 30- 22 в третата четвърт, за да вземе преднина от 12 точки до четвъртата.

И двата отбора се затрудниха да отбележат гол през първите пет и повече минути на мача. Бостън започна само 1 за 10 от терена, а Сакраменто откри 1 за 8.

Селтикс намериха своето докосване, завършвайки първата четвърт, свързвайки 9 от последните си 10 удара. Кралете завършиха 5 от 21.

Преднината на Бостън достигна двуцифрено ниво през втората четвърт, но на моменти се нуждаеше от всяка част от коша, за да стигне до там. По време на едно притежание, Пейтън Причард стреля дълбоко от 28 фута отвъд върха на ключа. Топката отскочи високо от задната част на ръба, закачи предната устна и след това се претърколи от стъклото, преди да падне вътре.

Бостън беше без титулярите Джейлън Браун и Дерик Уайт.

Браун седеше с изкълчена лява ръка, която също го предпази от победата над Шарлът в понеделник. Браун го нарече проблем, свързан с връзките, и призна, че го е притеснявал по време на победата над Оклахома Сити в сряда. Треньорът Джо Мазула каза, че отсъствието в петък е за справяне с проблема и че не е очаквал Браун да бъде отстранен до края на редовния сезон.

Уайт, който е титуляр в 70 от 77-те мача на Бостън този сезон, беше аут с насинена долна част на гърба.